“Kajmaçin” ose “Qumështor”

Përbërësit:
10 vezë
10 lugë gjelle sheqer (1 pako sheqer vanilje sipas dëshirës)
1 litër qumësht
Përgatitja:
Theni vezët dhe përzieni me sheqerin mirë. Më pas e shtoni qumështin. Pasi ta përzieni gjithë masën para se ta vendosni në tepsi (28 cm) për pjekje e kulloni. Më pas e piqni në temperaturë prej 150°C për rreth 40 minuta (deri sa të skuqet dhe masa të shtrëngohet)

Leave a Reply

Your email address will not be published.