PËRGADITNI LËNG TË SHËNDETSHËM ME PANXHAR, KARROTË DHE MOLLË

PËRGADITNI LËNG TË SHËNDETSHËM ME PANXHAR, KARROTË DHE MOLLË

Një rrënjë panxhari, një karrotë dhe një mollë kombinohen së bashku për të bërë lëng!

I lani mirë të sipërpërmendurat, i prisni bashkë me lëkurën në copa – vendosini në shtrydhëse frutash dhe menjëherë ju keni një lëngë të pijshëm.

Mund të shtoni një sasi të vogël limoni për shije shumë më të freskët. Kjo pije dëshmon rezultate për këto sëmundje:

-Shkatërron qelizat kanceroze, të cilat do të zhvillohen dhe izolon qelizat e kancerit që të mos zhvillohen.

– Parandalon sëmundjet e mëlçisë, veshkave pankreasit, dhe shëron ulçerën.

– Fuqizon mushkerite, parandalon atakun kardiak dhe tensionin e lartë të gjakut. – Forcon sistemin imunitar -Bën mirë për shikimin, sytë, lehtëson sytë e skuqur dhe të lodhur si dhe pastron perden.

-Ndihmon në eliminimin e dhimbjeve të muskujve.

-Ndihmon funksionin e zorrës dhe eliminon kapsllëkun. Bën lëkurën tuaj më të shëndetshme dhe më të shndritshme.

– Përmirëson erën e keqe të gojës, që krijohet për shkak të mostretjes dhe infeksioni në fyt.

-Të qetëson nga dhimbjet.

-Ndihmon të sëmuret me rinit alergjik.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.