7 TË VDEKUR 1822 TË INFEKTUAR – KOVID-19

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga 7123 testet e kryera në 24 orët e fundit 1822 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, prej të cilëve 918 në Shkup. Nga këto të infektuar 173 janë ri infektime. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik (ISH) njoftojnë për 668 pacientë të shëruar dhe 7 të tjerë të cilët e kanë humbur betejën me Covid-19. Aktualusht në RMV ka 13.478 raste pozitive./Ajo.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.