ÇOKOLLATA E ZEZË SJELL DOBI NË ORGANIZËM POR KUJDES ÇKA KONSUMONI

ÇOKOLLATA E ZEZË SJELL DOBI NË ORGANIZËM POR KUJDES ÇKA KONSUMONI

Dietologët Courtney D’Angelo dhe Trista Best zbuluan se çfarë ndodh me trupin tonë nëse hamë rregullisht çokollatë. Sigurisht, me një sasi të madhe kakao në të është shumë më i shëndetshëm dhe sjell përfitime të shumta për trupin tonë gjë që nuk ndodh me ato që janë të mbushura me sheqer.

Përkatësisht, kakaoja është burim i lëndëve ushqyese dhe në formën e saj natyrale është plot me antioksidantë. Për këtë arsye rekomandohet marrja e çokollatës së zezë. Prandaj, bëni kujdes kur zgjidhni, sepse jo të gjitha çokollatat janë cilësore!

Çfarë i bën çokollata e zezë trupit tonë?

  1. Zemra do të jetë më e shëndetshme

Çokollata e zezë është zbuluar se ndihmon në përmirësimin e shëndetit të zemrës për shkak të flavonoideve të saj të fuqishme antioksiduese.

– Çokollata e zezë përmban antioksidantë që mund të rrisin qarkullimin e gjakut në zemër, të zvogëlojnë rrezikun e mpiksjes së gjakut dhe madje janë treguar se ulin tensionin e gjakut. Prandaj, konsumimi i shëndetshëm i çokollatës mund të zvogëlojë rrezikun e goditjes në tru dhe sëmundjeve të zemrës – shpjegon D’Angelo për Eat This.

  1. Redukton stresin

Sigurisht, çokollata përmirëson disponimin dhe në këtë mënyrë redukton nivelin e stresit.

“Nëse mendoni për këtë, ngrënia e çokollatës pothuajse gjithmonë përmirëson disponimin tuaj dhe studimet kanë treguar se njerëzit që hanë çokollatë ndjehen më pak të stresuar”, thotë D’Angelo.

Megjithatë, është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm jo vetëm për sasinë e çokollatës që hani por edhe për cilësinë e saj.

  1. Mos hani kalori boshe

Ndërsa qumështi dhe çokollata e bardhë të cilat janë shumë të përpunuara kanë shumë sheqer në to, çokollata e zezë është një burim i lëndëve ushqyese. Rekomandohet të keni një përqindje sa më të lartë të kakaos.

– Disa lloje të çokollatës mund të jenë burim i kalorive boshe, që do të thotë se trupi juaj merr kryesisht kalori dhe shumë pak vitamina, minerale ose fitonutrientë. Kjo mund të çojë në një rënie të menjëhershme të sheqerit në gjak, gjë që çon në një ndryshim të pashmangshëm të humorit, rritje të urisë dhe më pas obezitet – shpjegon Best.

  1. Zvogëlohet dëshira për fruta

Disa kërkime tregojnë gjithashtu se kur hani sheqer të përpunuar ose të shtuar, keni më shumë gjasa të fitoni zakonin e dëshirës për më shumë sheqer. Dhe atëherë do të arrijmë më shpesh për më shumë çokollatë ose ëmbëlsira në vend të sheqernave natyrale.

Frutat mund të jenë një mënyrë e shkëlqyer për të marrë sheqernat dhe karbohidratet natyrale që ju nevojiten, por ngrënia e çokollatës çdo ditë mund të ndryshojë dëshirat tuaja për sheqer dhe ëmbëlsi natyrale.

“Kur hani rregullisht sheqer të shtuar, mund të filloni të humbni shijen për ëmbëlsinë e vërtetë, si frutat”, shton Best.

  1. Marrja e magnezit

Sa më e errët të jetë çokollata, aq më e lartë është vlera ushqyese dhe aq më shumë magnez përmban.

– Çokollata përmban magnez, i cili ka shumë dobi dhe është një mineral që gjendet natyrshëm në tokë por edhe në trupin e njeriut.

Është i nevojshëm për jetën sepse gjendet në çdo qelizë të trupit dhe është i rëndësishëm për kryerjen e shumë funksioneve trupore. Ky mineral është i rëndësishëm edhe për shëndetin e trurit dhe ndikon edhe në enët e gjakut – përfundoi Best.

Leave a Reply

Your email address will not be published.