NËSE KENI PROBLEME ME INFEKSIONET E VESHKAVE JU PREFEROJMË TË PËRDORNI KËTË ANTIBIOTIK NATYROR

ANTIBIOTIK NATYRAL PËR TRAKTIN URINAR

Ulja e temperaturave zakonisht sjell edhe probleme me ftohjet në organizëm dhe shumica ankohemi nga infeksionet e traktit të urinës por gjithashtu ndjenjë edhe dhimbje në veshkë. Infeksionet e traktit urinar nuk janë aspak të këndshme: djegie, dhimbje, nevojë e shpeshtë për të urinuar, urinim i rremë. Kur keni probleme të tilla, është mirë që menjëherë të konsultoheni me mjekun, por sigurisht që ky antibiotik natyral mund të ndihmojë edhe në lehtësimin e simptomave.

Ju propozojmë ta përgatisni këtë ilaç natyral i cili luan rolin e antibiotikut me vetitë e përmbajtjes së tij në këtë mënyrë:

Përbërësit:

  • 200 ml vaj ulliri
  • 250 gram mjaltë
  • 250 gram limon
  • 250 gram rrënjë majdanozi (karotë e bardhë)

Lajmë mirë rrënjën e majdanozit dhe limonit, më pas i presim dhe i hedhim në blender. Shtoni përbërësit e mbetur (mjaltin dhe vajin e ullirit) dhe përzieni. Masa që rezulton vendoset në një enë qelqi dhe ruhet në frigorifer. Rekomandohet të merrni një lugë çaji të përzierjes gjysmë ore para vakteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.