PIJE E NXEHTË ME XHENXHEFIL QË FORCON SISTEMIN IMUNITAR DHE MBRON NGA FTOHJA

Një pije e shijshme dhe e ngrohtë me xhenxhefil do t’ju mbajë ngrohtë në dimër dhe do t’ju ndihmojë të mbroni veten nga ftohja.

Ka shumë ilaçe natyrale për të forcuar sistemin imunitar. Ju mund ta përdorni secilën për vete ose disa lloje të ndryshme në kombinim. Pavarësisht nëse zgjidhni vetëm një bimë ose ushqim medicinal ose jeni të gatshëm të eksperimentoni dhe përzieni, me siguri do të gjeni ilaçin ideal dhe plotësisht natyral për trupin tuaj. Konkretisht, në rritjen e efikasitetit të sistemit mbrojtës të trupit të njeriut, xhenxhefili, mjalti dhe limoni kanë treguar efektivitetin e tyre.

Ka shumë mënyra për ti konsumuar dhe duke i përdorur këto ushqime për qëllime mjekësore, imuniteti juaj do të jetë i fortë dhe trupi do t’i përgjigjet në mënyrë të përshtatshme ndikimit negativ të radikaleve të lira dhe përpjekjeve për të zhvilluar infeksione.

Përbërësit: xhenxhefil i freskët, 1 litër ujë, 3 lugë çaji mjaltë shtëpie, 1 limon

Përgatitja: Qëroni xhenxhefilin dhe priteni në feta të holla. Hidhni xhenxhefilin në tenxhere, derdhni ujë mbi të, më pas zieni për të paktën 15 deri në 20 minuta në temperaturë mesatare. Hiqeni nga zjarri dhe lëreni të qëndrojë për të paktën 5 minuta të tjera. Ndajeni xhenxhefilin nga lëngu, ëmbëlsoni me mjaltë, shtoni një limon sipas dëshirës dhe preferohet ta pini të ngrohtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.