UJË ME LIMON DHE MJALTË PËR ENERGJI DHE HUMBJE PESHE

UJË ME LIMON DHE MJALTË PËR ENERGJI DHE HUMBJE PESHE

Për më shumë energji por edhe që të humbisni peshë niseni ditën me një pije që përmban ujë me limon dhe mjaltë.

Në një filxhan të mbushur me ujë hidhni një lugë të mesme me mjaltë dhe shtrydhni gjysmën e limonit. Kjo pije stimulon sistemin e tretjes dhe zorrës së trashë, kështu që ju nuk do të keni asnjë problem me kapsllëkun. Gjithashtu ajo vepron si një diuretik, pastron sistemin urinar dhe mbron trupin tuaj nga infeksionet. Limoni ndihmon mëlçinë. Mjalti ka veti antibakteriale që mbrojnë kundër infeksioneve.

Gjithashtu, ajo ndihmon në prodhimin e mukusit në stomak dhe lirimin e toksinave nga trupi. Limoni ka shumë përfitime në lëkurë dhe gjithashtu ndihmon për të pastruar gjakun dhe stimulon prodhimin e qelizave të reja të gjakut. Përzierja me ujë dhe mjaltë ka një efekt antibakterial dhe stimulon prodhimin e kolagjenit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.