ÇAJ I CILI DO TË JU NDIHMOJË TË HUMBNI PESHË VETËM PËR NJË JAVË!

Përbërësit – Çaj i gjelbër, kanellë dhe gjethe dafine

Zieni 800 ml. Ujë. E largoni nga zjarri dhe shtoni një shkop kanellë, tre gjethe dafine dhe një lugë çaj jeshil të tharë. Mbulojeni dhe lëreni të qëndrojë për 15 minuta, më pas kullojeni.

Kur bëhet fjalë për metabolizmin, është e rëndësishme të dini se koha më e mirë për ta përshpejtuar është në mëngjes, menjëherë pas zgjimit. Pini filxhanin e parë të çajit me stomakun bosh. Pini filxhanin e dytë pas mëngjesit, dhe të tretën në mbrëmje, pak para gjumit.

Rezultatet e para janë të dukshme pas një jave. Të tre përbërësit e këtij çaji djegin yndyrën dhe përshpejtojnë metabolizmin. Tre filxhanë nga ky çaj në ditë ndihmojnë për të humbur peshë, veçanërisht në zonat kritike si barku dhe ijët.

Sigurisht, çdo dietë duhet të shoqërohet me një dietë të ekuilibruar dhe aktivitet fizik të moderuar./Ajo.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.