PUBLIKOHET TRAILERI I PARË I FILMIT BIOGRAFIK TË WHITNEY HUSTON

PUBLIKOHET TRAILERI I PARË I FILMIT BIOGRAFIK TË WHITNEY HUSTON

Është publikuar traileri i parë për filmin biografik të Whitney  Houston , “I Wanna Dance With Somebody”, ku aktorja Naomi Ackie luan rolin kryesor. Traileri fillon me ekzekutivin legjendar të rekordeve Clive Davis , i portretizuar nga Stanley Tucci, duke dalë nga një limuzinë dhe duke hyrë në një vend të vogël koncerti.

Një e re, Whitney , është futur papritur në skenë për të kënduar kur nëna e saj Cissy Houston (e luajtur nga Tamara Tunie ) humbet zërin e saj dhe nuk mund të këndojë siç ishte planifikuar. Houston nxjerr notat e para të një versioni akustik “How will I Know”, dhe pjesa tjetër është histori. “Endrra ime? Këndoj atë që dua të këndoj dhe të bëhem ajo që dua të jem”, thotë Houston, ndërsa pamjet e saj duke kënduar në korin e kishës me nënën e saj, duke hedhur shampanjë dhe duke performuar në arena vërshojnë ekranin.

Më pas e ndjekim Houston-in me kostumin e saj ikonik të stilit të bardhë teksa ajo bën rrugën për të kënduar himnin kombëtar në Super Bowl. “Një kritikë e zakonshme ndaj jush është se muzika juaj nuk është aq e zezë sa duhet,” thotë një drejtues radioje në një Houston. “Unë nuk di të këndoj Black, dhe nuk di të këndoj as të bardhë,” thotë ajo. “Unë di të këndoj .”

Leave a Reply

Your email address will not be published.