ELIMINONI CELULITIN PËR DY JAVË

Cellulite leg woman pinch. Test fat hips treatment. Over weight liposuction. Remove striae.

ELIMINONI CELULITIN PËR DY JAVË

Cilëndo maskë që zgjidhni për celulitin hapi i parë është largimi i toksinave nga trupi.

Nëse celuliti shfaqet në trupin tuaj është një shenjë e qartë se toksinat që e shkaktojnë atë po grumbullohen në trup. Ato grumbullohen në trup për shkak të dietës së dobët, konsumit të sheqerit të rafinuar, madje edhe përdorimit të barnave.

Trupi ruan toksina në yndyrë për të reduktuar toksicitetin e ekspozimit ndaj organeve tuaja vitale. Vrimat dhe “xhepat” e celulitit janë gjithashtu plot me toksina. Toksiciteti i akumuluar në trupin tuaj me kalimin e viteve do të shfaqet në formën e celulitit të pakëndshëm në trup.

Për largimin sa më efektiv të lëkurës si “lëvozhga e portokallit ndryshoni zakonet tuaja të të ngrënit dhe gjithashtu do t’ju ​​pëlqejë maska ​​që mund ta bëni vetë në shtëpinë tuaj.

Maska me kanellë:

100 ml vaj kokosi

20 pika vaj esencial portokalli

1/2 lugë çaji kanellë pluhur

Të gjithë përbërësit i përziejmë mirë në një tas dhe i lëmë të paktën 30 minuta. Aplikojeni këtë maskë direkt në të gjitha pjesët ku ka celulit, masazhoni butësisht dhe më pas mbështilleni atë pjesë të trupit me folie transparente.

Nëse e përdorni këtë maskë çdo ditë, do të vini re ndryshime të rëndësishme brenda 2 javësh.

Të gjithë përbërësit e kësaj maske kanë rezultuar të jenë të shkëlqyer në luftën kundër këtij problemi të vazhdueshëm estetik.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.