MASKË NATYRALE PËR ELIMINIMIN E RRUDHAVE DHE NJOLLAVE NË FYTYRË

MASKË NATYRALE PËR ELIMINIMIN E RRUDHAVE DHE NJOLLAVE NË FYTYRË

Lëkura e bukur dhe e shëndetshme është ëndrra e çdo gruaje dhe një fytyrë pa rrudha dhe njolla moshe mund të arrihet pa përdorimin e kozmetikës dhe ndërhyrjeve të shtrenjta. Provoni një mënyrë natyrale për të shtrënguar lëkurën, për të qetësuar rrudhat dhe për të reduktuar njollat ​​e moshës.

Ju sjellim recetën maskë të cilën mund ta bëni në kushte ​​shtëpiake, përbërësi kryesor i së cilës është patatja!

Në një tas, përzieni 1 lugë çaji lëng limoni të shtrydhur me 2 lugë gjelle patate të papërpunuara të grira dhe 1/2 lugë çaji kos. Përziejini derisa përbërësit të bashkohen dhe më pas aplikojeni në lëkurë të pastër të fytyrës, qafës dhe dekoltesë. Aplikojeni, masazhoni fytyrën me lëvizje rrethore, më pas lëreni maskën të veprojë për rreth 20 minuta. Kjo maskë shtrënguese rekomandohet të përdoret një herë në javë, por për shkak të limonit rekomandohet aplikimi i saj në mbrëmje në mënyrë që të mos e ekspozoni lëkurën në diell menjëherë pas aplikimit të maskës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.