RECETË E CILA DO TË JU KTHEJË SHKËLQIMIN E FYTYRËS-ZVOGËLON RRUDHAT

 

RECETË E CILA DO TË JU KTHEJË SHKËLQIMIN E FYTYRËS-ZVOGËLON RRUDHAT

Lëkura juaj do të ketë shkëlqim, do të bëhet më rrezatuese, do të keni më pak rrudha dhe freskia e fytyrës tuaj do të jetë dukshëm më e mirë.

Përbërësit:

3 lugë oriz

3 lugë qumësht

3 lugë mjaltë

Përgatitja dhe mënyra e përdorimit:

Ziejeni orizin derisa të zbutet, pastaj kullojeni, por mbani ujin në të cilin është zier. Shtoni orizin e zier në qumështin e ngrohur më parë dhe përzieni. Shtoni mjaltin në masë dhe pasi e përzieni mirë, aplikojeni në një fytyrë të pastër dhe të thatë.

Lëreni të thahet dhe lani fytyrën me ujin në të cilin është zier orizi. Rezultatet do t’ju kënaqin!

Leave a Reply

Your email address will not be published.