MOTI SOT ME DIELL DHE RRITJE TË TEMPERATURËS  

MOTI SOT ME DIELL DHE RRITJE TË TEMPERATURËS

Pas disa ditëve me temperatura tejet të ulëta, kjo javë fillon me rritje të temperaturave. Sipas meteorologëve gjatë ditës së sotme pritet të mbaj mot me diell dhe me erë nga drejtime të ndryshme.

Temperatura minimale e mëngjesit ishte prej -10 deri në -2, ndërsa ajo maksimale e ditës do të sillet prej 5 deri në 12 gradë. Në Shkup dhe rrethinë, moti do të jetë me diell. Temperatura maksimale do të arrij në 10 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.