ÇFAR MOTI PARALAJMËROJNË METEREOLOGËT PËR KËTË JAVË?

ÇFAR MOTI PARALAJMËROJNË METEREOLOGËT PËR KËTË JAVË?

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të ulëta deri në mesatare në pjesën më të madhe të vendit. Në disa lugina do të ketë mjegull ose vranësira të ulëta, të cilat gjatë ditës do të zvogëlohen. Temperatura minimale është paralajmëruar nga -4 deri në 3, ndërsa maksimalja nga 9 deri në 17 gradë.

Në Shkup me mjegull dhe vranësira të ulëta, e cila do të ulet pjesërisht gjatë ditës.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 6 gradë.

Metereologët paralajmërojnë një periudhë me mot stabil dhe kryesisht të qetë me temperatura relativisht të larta ditore dhe mjegull nëpër lugina.

Pasditen e së martës paralajmërohet erë mesatare veriperëndimore, sidomos përgjatë luginës së Vardarit, e cila do të vazhdojë edhe të mërkurën, për shkak të së cilës mjegulla do të ulet përkohësisht.

Leave a Reply

Your email address will not be published.