DHIMBJA E FYTIT SIMPTOMA KRYESORE E OMIKRON

DHIMBJA E FYTIT SIMPTOMA KRYESORE E OMIKRON

Omicroni po prodhon simptoma të ngjashme me ftohjen normale. Sipas ekspertëve shëndetësor simptoma kryesore e Omicronit është dhimbja e fytit.

Ndërsa simptomat tjera janë dhimbja e kokës, rrjedhja e hundëve dhe teshtitja, shkruan The Sun. Profesori Tim Spector tha se britanikët po preken më së shumti nga dhimbja e fytit. “Dhimbja e fytit është shenja më e rëndë dhe më kryesorja e Omicronit”, u shpreh ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.