MOT I VRANËT, NË PERIUDHA ME DIELL

MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE PERIUDHA ME DIELL

Moti sot në mbar vendin do të jetë me diell dhe vranësira. Do të fryjë një erë e lehtë në pjesën lindore. Temperaturat minimale gjatë orëve të natës kanë lëvizur nga -11 deri në -2, ndërsa temperaturat maksimale e ditës do të lëvizin prej 4 deri në 13 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë po mban mot me vranësira dhe me periudha të diellit. Temperatura maksimale e ditës do të arrij deri në 6 gradë.

Nesër moti pritet të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa ditën e hënë në orët e paradites do të ketë kushte për reshje lokale të shiut dhe në pjesët malore do bie borë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.