MOT ME DIELL DHE VRANËSIRA TË PAKTA

MOT ME DIELL DHE VRANËSIRA TË PAKTA

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të lehta deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare nga drejtime të ndryshueshme. Në orët e pasdites do të ketë reshje të izoluara afatshkurtra dhe të rrëmbyeshme. Temperaturat minimale do të lëvizin në interval prej 9 deri në 15 gradë ndërsa maksimalja do të lëviz nga 26 deri në 33 gradë.

UV = 8

Në Shkup do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite në pjesë të luginës do të ketë kushte për reshje të shpejta të rrëmbyeshme dhe bubullima. Temperatura minimale do të zbresë deri në 14 ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 30 gradë.

Pason një periudhë moti kryesisht stabil dhe i ngrohtë me shfaqje të paqëndrueshmërisë së izoluar pasdite.

Leave a Reply

Your email address will not be published.