MOT ME VRANËSIRA, RESHJE, BUBULLIMA DHE ERË

MOT ME VRANËSIRA, RESHJE, BUBULLIMA DHE ERË

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme shiu. Në orët e pasdites moti do të jetë e paqëndrueshëm, në shumë vende me reshje të rrëmbyeshme, bubullima, erëra të forta lokale me shpejtësi mbi 80 km/h dhe kushte për breshër. Temperaturat do të sillen nga 13 deri në 20 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i ndryshueshëm i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu, ndërsa pasdite jostabile me reshje të rrëmbyeshme dhe kushte për shtrëngata. Do të fryjë erë e fortë nga jugu. Temperatura maksimale do të arrijë rreth 19 gradë.

Më pas gjatë fundjavës, si dhe në ditët e para të javës së ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme lokale shiu, ndërsa gjatë fundjavës në zonat malore do të ketë borë dhe do të ketë kushte për jostabilitet lokal, e ndjekur nga me shiu i rrëmbyeshëm dhe stuhia. Do të fryjë erë e fortë nga jugperëndimi.

Temperaturat do të rriten në intervalin prej 12 deri në 21 gradë, ndërsa rënie e tyre dhe më freskët pritet nga e diela kur temperaturat maksimale do të rriten në intervalin prej 8 deri në 17 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.