MOT PRANVERORË GJATË VIKENDIT DHE JAVËN QË VJEN

MOT PRANVERORË GJATË VIKENDIT DHE JAVËN QË VJEN

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor.

Metereologët thonë se temperaturat do të lëvizin prej nën zero në mëngjes, deri në 20 gradë Celsius gjatë ditës.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura maksimale ditore pritet të arrijë deri në 16 gradë Celsius.

Mot i ngjashëm me temperaturë jashtëzakonisht të lartë për këtë periudhë të vitit pritet edhe gjatë ditës së nesërme.

Do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor.

Mot me temperatura nën zero në orët e mëngjesit dhe temperature të larta gjatë ditës do të vazhdojnë edhe javën e ardhëshme.

Të hënën temperature e mëngjesit do të jetë zero deri në 6 gradë, ndërsa ajo e ditës nga 10 deri në 17 gradë. Të martën temperaturat gjatë natës do të zbresin në -5, ndërsa gjatë ditës do të sillen nga 12 deri në 19 gradë. Mot ingjashëm edhe të mërkuren kur gjaët natës dhe në orët e mëngjesit temepratura do të jetë -4 deri në 3 gradë, ndërsa ajo e ditës nga 13 deri në 19 gradë Celsius.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.