MOTI DERI NË FILLIM TË JAVËS SË ARDHËSHME

MOTI DERI NË FILLIM TË JAVËS SË ARDHSHME

Moti sod do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu dhe erë kryesisht mesatare nga drejtimi jugperëndimor në juglindje. Në Shkup me vranësira të pjesshme, në mëngjes me reshje të kohëpaskohshme shiu dhe me erë të dobët deri mesatare juglindore. Temperatura minimale do të arrijë nga 3 deri në 10 gradë, ndërsa ajo maksimale e ditës, do të sillet nga 11 deri në 18 gradë. Në Shkup temperature do të sillet nga 9 deri në 16 gradë. Nën ndikimin e valëve të lagështa në ditët në vijim do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe relativisht i ngrohtë me reshje të kohëpaskohshme shiu. Reshjet të dielen do të jenë më të dendura, ndërsa në disa pjesë do të jenë të paqëndrueshme, me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë dhe herë pas here e fortë nga jugu, sidomos të premten dhe të dielën. Të premeten temperature maksimale do të arrijë në 18, grade, të shtunën 19, të dielen do të zbres në 16, për të vazhduar rënia e tenmperaturave gjatë javës së ardhëshme, të hënën në 13 derisa të marten në 12 gradë celsius.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.