MOTI I NDRYSHUESHËM ME TEMPERATURA TË ULËTA

MOTI I NDRYSHUESHËM ME TEMPERATURA TË ULËTA

Moti sot në mbar vendin do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira të kohë pas kohëshme dhe i ftohtë. Do të fryjë erë mesatare nga veriu. Temperaturat do të sillen prej -3 deri në 9 gradë, bëjnë të ditur meteorologët. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me temperaturë rreth 5 gradë. Mot i ftohtë dhe me erë nga veriu do të mbaj edhe të enjten, kur megjithëse do të ketë periudha me diell, temperatura do të jetë tejet e ulët, ndërsa do të ketë edhe reshje lokale të borës. Temperatura më e ulët gjatë natës do të zbres deri në -15 gradë, ndërsa gjatë ditës temperatura do të jetë prej -3 deri në 7 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.