MOTI ME DIELL DHE I NGROHTË

MOTI ME DIELL DHE I NGROHTË

Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Nga fundi i ditës kryesisht në pjesët perëndimore do të ketë mot të paqëndrueshëm me reshje lokale dhe vranësira.

Të mërkurën do të ketë vranësira të shtuara dhe reshje lokale të shiut, të cilat vende-vende do të jenë të rrëmbyeshëm.

Nga e mërkura deri të premten do të fryjë erë e fortë veriore dhe temperaturat ditore do të jenë më të ulëta për 3 deri në 6 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.