MOTI-ME VRANËSIRA DHE I FTOHTË

MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE I FTOHTË

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe i ftohtë, me erë të kohë pas kohëshme nga veriu dhe veri-perëndimi. Në pjesën jugore dhe jug-perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje kryesisht të borës. Temperaturat maksimale do të sillen prej 0 deri në 8 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Do të fryjë erë nga veriu dhe veri-perëndimi Temperaturat maksimale në kryeqendër do të arrijnë deri në 5 gradë.

Të enjten do të mbaj mot me kushte për reshje të borës. Ndërsa nga e premtja në ditët në vazhdim do të mbaj mot stabil dhe i thatë, me temperatura të ulëta deri në -10 gradë, ndërsa maksimalja do të sillet prej 2 deri në 10 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.