MOTI NË RMV ME DIELL DHE TEMPERATURA TË ULËTA

MOTI NË RMV ME DIELL DHE TEMPERATURA TË ULËTA

Në mbarë vendin sot po mban mot me diell, me vranësira të vogla deri mesatare dhe temperatura shumë të ulëta. Do të fryjë erë nga veriperëndimi. Në fund të ditës, sidomos në verilindje, vranësirat do të rriten dhe do të ketë reshje të dobëta lokale të borës. Për shkak të temperaturave të ulëta ekziston rreziku i ngricave.

Temperatura maksimale do të arrijë -4 deri në 3 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare, pasdite vranësirat do të rriten. Do të fryjë erë mesatare nga veriperëndimi. Temperatura maksimale do të arrijë në 2 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.