MOTI NË RMV ME DIELL POR TEMPERATURA TË ULËTA

MOTI NË RMV ME DIELL POR TEMPERATURA TË ULËTA

Në Maqedoninë e Veriut sot po mban moti me diell, por i ftohtë dhe me erë të fortë.

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike bën të ditur se temperatura minimale këtë mëngjes ishte prej -7 deri në 3 kurse maksimalja do të arrijë prej 5 deri në 12 gradë celcius. Mot i ngjashëm po mban edhe në Shkup, me diell, me vranësira të pakta dhe me erë veriore. Temperatura minimale u shënua -6 kurse maksimalja do të arrijë deri në 9 gradë celsius, njofton Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.