MOTI NË RMV ME TEMPERATURA TË ULËTA

MOTI NË RMV ME TEMPERATURA TË ULËTA

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë kryesisht me diell, në pjesën jug-veriore me vranësira të vogla. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit më e përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -13 deri në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 1 deri në 9 gradë. Përderisa në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 8 gradë Celsius/Ajo.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.