MOTI NË VEND ME DIELL DHE VRANËSIRA NË RRITJE

MOTI NË VEND ME DIELL DHE VRANËSIRA NË RRITJE

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare, të cilat në orët e pasdites do të shkojnë duke u rritur. Do të fryj erë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë prej -2 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 16 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë, paradite do të ketë paraqitje të mjegullës, gjatë ditës me vranësira dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë./Ajo.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.