MOTI SOT I FTOHT DHE ME RRESHJE SHIU E BORE NË ZONAT MALORE

MOTI SOT I FTOHT DHE ME RRESHJE SHIU E BORE NË ZONAT MALORE

Moti sot paradite është ftohtë, ndërsa gjatë ditës do të mbajë mot me vranësira të pjesshme dhe rrehsje të shiut e bores në zonat malore. Do të fryej erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga -6 deri në 2 gradë, ndërsa ajo e ditës nga 3 deri në 10 gradë.

Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe erë të dobët veriore do të mbajë në Shkup, ku temperaturat do të lëvizin nga 4 deri në 9 gradë.

Në ditët në vijim do të mbaj mot i vranët me reshje të kohëpaskohshme lokale shiu, në zona malet do të ketë rreshje të borës. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, me erë herë pas here të fortë kryesisht nga drejtimi verilindor.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.