MOTI SOT I FTOHT DHE ME VRANËSIRA

MOTI SOT I FTOHT DHE ME VRANËSIRA

Moti sot gjatë ditës do të jetë pjesërisht i vranët me periudha me diell. Do të fryej erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura në orët e mëngjesit pritet të jetë nga -2 deri në 4 gradë, ndërsa gjatë ditës nga 3 deri në 10 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot pjesërisht i vranët me periudha me diell dhe me erë të dobët veriore. Temperaturat do të lëvizin nga 2 deri në 7 gradë.

Sipas metereologëve të marten mëngjesi do të jetë i ftohtë me temperaturë -5 deri në 4 gradë, ndërsa gjatë ditës do të mbajë mot me vranësira të pjesshme.

Do të fryej erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Në Shkup moti do të jetë pjesërisht i vranët me erë të dobët nga veriu dhe me temperaturë maksimale deri në 6 gradë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.