MOTI SOT I NDRYSHUESHËM DHE ME RESHJE SHIU

MOTI SOT I NDRYSHUESHËM DHE ME RESHJE SHIU

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me temperatura pak më të ulëta se dje dhe me periudha me diell. Lokalisht do të jetë i paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima,erë e fortë dhe mundësi për breshër lokal. Temperaturat do të rriten nga 27 deri në 34 gradë.

Në Shkup që në orët e mëngjesit moti ka qenë i vranët dhe me reshje shiu, në vende me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Pasdite do të mbizotërojë mot me diell dhe vranësira të lehta deri mesatare.  Temperaturat e mëngjesit zbritën deri në 12 gradë, ndërsa gjatë ditës temperaturat maksimale do të lëvizin nga 24 gradë deri në 32 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.