MOTI SOT I NDRYSHUESHËM ME VRANËSIRA DHE PERIUDHA ME DIELL

MOTI SOT I NDRYSHUESHËM ME VRANËSIRA DHE PERIUDHA ME DIELL

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, në orët e mëngjesit do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira me periudha me diell.

Vranësirat do të zvogëlohen gjatë pasdites. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga drejtimi verior, më e theksuar përgjatë luginës së Vardarit.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 0 deri në 10 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 12 deri në 21 gradë.

Në Shkup paradite do të jetë me vranësira mesatare, ndërsa pasdite vranësitë do të zvogëlohen. Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 18 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.