MOTI SOT I NXEHTË, PASDITE I PAQËNDRUESHËM

MOTI SOT I NXEHTË, PASDITE I PAQËNDRUESHËM

Moti sot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Nga mesdita dhe pasdite në shumë rajone do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu, shtrëngata dhe erë të fortë.  Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin prej 12 deri në 20, ndërsa maksimalja do të arrijë në 29 deri në 38 gradë. Indeksi UV = 8.

Në Shkup po mban mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Nga mesdita do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme, shtrëngata, erë të fortë dhe kushte për stuhi afatshkurtër. Temperatura maksimale do të arrijë në 33 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.