MOTI SOT ME DIELL DHE I FRESKËT

MOTI SOT ME DIELL DHE I FRESKËT

Në Maqedoninë e Veriut sod do të mbizotërojë mot me diell dhe i freskët, me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare përgjatë luginës së Vardarit, me erë herë pas here të fortë nga veriu.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 1 deri në 22 gradë, ndërsa ajo e ditës do të lëvizë nga 11 deri në 22 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të majë mot me diell, me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare, herë pas here më të fortë nga veriu. Temperatura e mëngjesit do të jetë deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale e ditës do të jetë 18 gradë.

Të mërkuren pritet mot me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të lëvizë nga -1 deri në gradë, ndërsa maksimalja nga 15 deri në 23 gradë celsius.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.