MOTI SOT ME DIELL DHE I NGROHT, TEMPERATURA MAKSIMALE 28 GRADË

MOTI SOT ME DIELL DHE I NGROHT, TEMPERATURA MAKSIMALE 28 GRADË

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Në Shkup dhe rrethonë do të mbajë mot me diell dhe relativisht i ngrohtë, me vranësira të vogla.

Në Shkup temperatura maksimale ditore do të arrijë 26 gradë Celsius, në Mavrovë 23, në Ohër 24, Manastir dhe Kriva Pallankë 25, Berovë 23, Kavadar 27, Dojran 28 gradë.

Edhe të mërkuren do të mbajë mot me diell, me vranësira të vogla lokale dhe relativisht i ngrohtë. Paradite në disa lugina do të ketë mjegull të dobët. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat ditore do të lëvizin nga 22 deri në 27 gradë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.