MOTI SOT ME DIELL DHE I NGROHTË

MOTI SOT ME DIELL DHE I NGROHTË

Moti sot në mbar vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me atë që në jug-lindje të vendit do të ketë vranësira të kohë pas kohëshme dhe kushte për reshje të shiut. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 12 deri në 18 gradë. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me vranësira, pasdite me diell. Do të fryj edhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.