MOTI SOT ME DIELL DHE TEMPERATURA DERI NË 25 GRADË

MOTI SOT ME DIELL DHE TEMPERATURA DERI NË 25 GRADË

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryej erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior.

Mëngjesi është i ftoht me temperaturë të ulur në 0 gradë, ndërsa në vendet e larta deri në 9 gradë në zonat jugore. Gjatë ditës temperaturat maksimale do të arrijnë prej 17 deri në 25 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë edhe sot do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët nga veriu. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 5 kurse ajo e ditës do të arrijë deri në 23 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.