MOTI SOT ME DIELL DHE TEMPERATURA DERI NË 26 GRADË

MOTI SOT ME DIELL DHE TEMPERATURA DERI NË 26 GRADË

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Do të fryjë erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri 10, ndërsa temperaturat maksimale prej 20 deri 26 gradë celsius.

Deri ditën e hënë moti pritet të jetë i qëndrueshëm. Nga dita e martë pritet të ketë reshje lokale të shiut.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.