MOTI SOT ME DIELL DHE VRANËSIRA MESATARE

MOTI SOT ME DIELL DHE VRANËSIRA MESATARE

Moti sot në RMV me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura e ditës do tëa rrijë deri në 28 gradë.

Sipas metereologëve mund të ketë edhe reshje të dobëta lokale shiu por në pjesën perëndimore të vendit.

Edhe në Shkup dhe rrethinë  moti do të jetë me vranësira mesatare dhe me diell.

Temperatura maksimale ditore në kryeqytet do të arrijë deri në 26 gradë.

Ditët në vijim do të mbajë mot më i ngrohtë me më shumë periudha me diell, ndërsa të enjten dhe të shtunën parashikohen reshje lokale shiu dhe bubullima.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.