MOTI SOT ME DIELL DHE VRANËSIRA TË DOBËTA

MOTI SOT ME DIELL DHE VRANËSIRA TË DOBËTA

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë nga veriu.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 0 deri në 9, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 18 deri në 24 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë mot i ngjashëm me erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të zbresë deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 23 gradë.

E në ditët në vijim vazhdon periudha e motit të qëndrueshëm dhe kryesisht me diell.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.