MOTI SOT ME DIELL DHE VRANËSIRA

MOTI SOT ME DIELL DHE VRANËSIRA

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriperëndimore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -6 deri në 3 gradë ndërsa ato maksimale nga 5 deri 14 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë po mban mot me diell, vranësira të dobëta dhe erë të lehtë. Temperatura minimale do të arrij deri në 8 gradë. Të hënën moti pritet të jetë me reshje lokale të shiut ndërsa në pjesët malore do të ketë kushte për reshje të borës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.