MOTI SOT ME RESHJE TË SHIUT DHE BORËS

Moti këtë të shtunë do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në viset malore do të ketë reshje të borës. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor parashikojnë sinoptikanët. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 5 deri në 10 gradë Celsius. Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 7 gradë Celsius./Ajo.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.