MOTI SOT ME VANËSIRA DHE KUSHTE PËR RRESHJE

MOTI SOT ME VANËSIRA DHE KUSHTE PËR RRESHJE

Moti në mëngjes do të jetë me mjegull dhe vranësira të ulëta dhe kushte për rreshje. Gjatë ditës me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 9 deri në 13 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi jug-lindor. Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa maksimale do të arrij në 12 gradë Celsiusë.

Mot i ngjashëm na prêt edhe të enjten.

Leave a Reply

Your email address will not be published.