MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE RESHJE TË SHIUT

MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE RESHJE TË SHIUT

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me reshje lokale të shiut, sidomos në pjesën juglindore të vendit. Temperaturat minimale do të lëvizin në interval prej 1 deri në 6, ndërsa maksimalja prej 8 deri në 14 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të pjesshme, me reshje të dobëta shiu në orët e mëngjesit. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 12 gradë. Të premten do të jetë më ftohtë dhe do të ketë reshje lokale të borës.

Edhe gjatë vikendit moti do të jetë dukshëm më i ftohtë, me temperatura nën mesataren për këtë periudhë të vitit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.