MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE RRESHJE SHIU

MOTI SOT ME VRANËSIRA DHE RRESHJE SHIU

Meteorologët njoftojnë për reshje lokale shiu në mbar vendin. Në rajonin lindor pritet një mëngjes i paqëndrueshëm me shira të rrëmbyeshëm. Temperatura maksimale ditore do të lëvizë nga 10 deri në 16 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i vranët me reshje shiu, ndërsa pasdite meteorologët paralajmërojnë periudha me diell. Temperatura maksimale ditore do të arrijë deri në 12 gradë celsius.

Moti i paqëndrueshëm me reshje shiu do të vazhdojë edhe nesër, ndërsa nga e enjtja paralajmërohet stabilizim i motit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.