MOTI SOT PARADITE ME DIELL DHE I NGROHTË, PASIDITE ME VRANËSIRA DHE RRESHJE

MOTI SOT PARADITE ME DIELL DHE I NGROHTË, PASIDITE ME VRANËSIRA DHE RRESHJE

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Pasdite moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë të fortë, me kushte për paraqitje të stuhive me breshër dhe erë të fortë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 21°C, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 30 deri në 37°C. Indeksi UV do të ketë vlerën 9.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me erë të dobët deri mesatare. Pasdite do të ketë vranësira të paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima afatshkurtër. Temperatura minimale do të zbresë deri në 20 ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 36 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.