NJË TËRMET NË AFËRSI TË DIBRËS ËSHTË NDJERË NGA BANORËT E ZONAVE PËRRETH

NJË TËRMET NË AFËRSI TË DIBRËS ËSHTË NDJERË NGA BANORËT E ZONAVE PËRRETH

Një tërmet me magnitudë 3.1 sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e sotme, në ora 22 e 36 minuta në pjesën perëndimore të Maqedonisë dhe sipas rrjetit sizmologjik evropian EMSC epiqendra është në Shqipërinë fqinje, jo shumë larg kufirit me vendin tonë.

Tërmeti ka qenë në një thellësi prej 40 km.

Leave a Reply

Your email address will not be published.