MOTI NË RMV ME DIELL DHE I NGROHT

MOTI NË RMV ME DIELL DHE I NGROHT

Sot në Maqedoninë e Veriut do të mbizotërojë mot kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë, me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 3 deri në 10 gradë, ndërsa ajo e ditës nga 20 deri në 27 gradë. Në Shkup mot me diell me erë të dobët deri mesatare veriore. Temperaturat do të lëvizin nga 7 deri në 24 gradë.

Në tre ditët në vijim do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla dhe mesatare në juglindje. Paradite në disa lugina do të ketë mjegull të dobët. Do të fryjë erë e lehtë nga veriu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.