RECETË PËR TËRTË KLASIKE POR SHUMË E SHIJSHME 

RECETË PËR TËRTË KLASIKE POR SHUMË E SHIJSHME

Nëse ju ka shkuar mendja për një ëmbëlsirë të shijshme, jo shumë të vështirë për t’u gatuar, kjo torte klasike është fiks ajo që duhet të provoni ta gatuani.

Ju nevoitet:

– 1 filxhan gjalpë pa kripë
– 2 1/4 gota sheqer
– 4 vezë
– 1 lugë çaji ekstrakt i pastër vanilje
– 1 1/4 filxhan miell
– 1 filxhan kakao pluhur pa sheqer
– 1/2 lugë çaji kripë
– 2 gota copëza çokollate

Mënyra e gatimit:

-1. Ngrohni furrën tuaj në 175°C. Lyeni tavën e pjekjes me yndyrë.

-2. Në një tenxhere të madhe shkrini gjalpin në zjarr të ulët. Shtoni sheqerin dhe përziejini derisa të bashkohen. Hiqeni tiganin nga zjarri dhe lëreni të ftohet pak.

-3. Në një tas të madh, rrihni vezët së bashku me ekstraktin e vaniljes. Shtoni përzierjen e gjalpit të shkrirë tek vezët dhe përzieni derisa të kombinohen mirë.

-4. Në një tas të veçantë, përzieni miellin, kakaon, dhe kripën. Shtoni përbërësit e thatë tek përbërësit e lagësht dhe përziejini derisa të kombinohen.

-5. Hidhni copëzat e çokollatës.

-6. Derdhni brumin e përgatitur në tavë dhe me një spatulë lëmoni sipërfaqen për ta njëtrajtësuar.

-7.  Piqeni për 25-30 minuta.

-8. Lërini të ftohen plotësisht në tigan, përpara se t’i prisni në katrorë. Më ps mund t’i shërbeni dhe t’i shijoni!

Kjo recetë është për një tortë klasike dhe të thjeshtë, por ju gjithashtu mund të shtoni arra, fruta të thata ose përbërës të tjerë sipas dëshirës tuaj.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.