TRAJTONI KËMBËT ME SODË BUKE NË KUSHTE SHTËPIAKE

TRAJTONI KËMBËT ME SODË BUKE NË KUSHTE SHTËPIAKE

Soda e bukës është një mrekulli për t’u kujdesur për këmbët. Ajo largon erën e keqe, i dezinfekton, vret bakteret dhe madje kuron pamjen e tyre.

Të gjitha këto përfitime vetëm me një pako sodë buke, kostoja e së cilës është minimaliste.

Ju duhet: 

  • 3 lugë gjelle sodë bukë
  • 1 litër ujë të ngrohtë

Udhëzime:

  • Mjafton t’i kombinoni bashkë dhe zhysni në të këmbët tuaja. I lini përreth 20 minuta.
  • Më pas i hiqni dhe i fshini me një peshqir të pastër. Thembrat e ashpra dhe të çara do të zbehen gradualisht.
  • Mos harroni të aplikoni edhe krem hidratues para se të vishni çorapet.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.