PUÇRRAT NË FYTYRË MUND TI HEQNI ME TRETMAN NË SHTËPI

PUÇRRAT NË FYTYRË MUND TI HEQNI ME TRETMAN NË SHTËPI

Ka edhe tretmanë të ndryshëm profesionale dhe mjekësore për të hequr qafe puçrrat e fytyrës, megjithatë, ekzistojnë disa tretmanë në kushte shtëpie për ti zhduken puçrrat e fytyrës brenda natës.

Maska me të bardhët e vezës është një zgjidhje efektive për të mbyllur poret, duke zvogëluar madhësinë e puçrrave në fytyrë.

Pak xhel nga Aloe Vera në vendin e prekur mund të ndihmojë për të hequr qafe puçrrat e fytyrës brenda natës.

Poashtu mu dte përdoret edhe lëngu i limonit, uthull ose sodë pjekjeje. Bëni masazh me kube akulli në zonën e prekur për të mpirë dhe zbutur inflamacionin dhe ënjtjen.

Aplikoni shafran të Indisë, karafil dhe pastë Sandalwood në zonën e prekur gjë e cila do të ju ndihmojë për të hequr qafe puçrra e fytyrës brenda natës.

Aplikoni qull nga domatet mbi fytyrë si maskë. Mbajeni për njëzet minuta dhe më pas pastrojeni. Kjo menjëherë do të zvogëlojë skuqjen e puçrrave në fytyrë.

Fërkoni fytyrën me patate për ta larë pas disa minutave me ujë të ngrohtë për të hequr qafe puçrrat e fytyrës brenda natës.

Zvogëloni puçrrat e fytyrës me një maskë luleshtrydhesh për fytyrë dhe në këtë mënyrë hiqni qafe bakteret.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.